Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Rekolekcje wielkopostne z o. Jackiem Dembkiem CSsR

2019-03-15
"Czas rekolekcji był czasem skupienia i ciszy. Mogliśmy oderwać się od codziennych obowiązków. Mieliśmy dużo czasu na rozmyślanie, modlitwę czy osobistą rozmowę z rekolekcjonistą."
Jak co roku, w Środę Popielcową, po Mszy św., której przewodniczył bp Wiesław Śmigiel, modlitwą do Ducha Świętego rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. W tym roku rekolekcje prowadził i głosił nam Słowo Boże o. Jacek Dembek, redemptorysta posługujący w Krakowie.
            Czas rekolekcji był czasem skupienia i ciszy. Mogliśmy oderwać się od codziennych obowiązków. Mieliśmy dużo czasu na rozmyślanie, modlitwę czy osobistą rozmowę z rekolekcjonistą. Ojciec Jacek głosił nam bardzo ciekawe konferencje, płynnie i umiejętnie łącząc poruszane tematy. Mówił m.in. na temat: modlitwy, celibatu, spowiedzi, wspólnoty kapłańskiej czy miłości Bożej. Poza tym o. Jacek dzielił się z nami doświadczeniem swojego spotkania z Bogiem w swoim życiu. Mieliśmy okazję usłyszeć wiele ciekawych wydarzeń z jego życia, które mogły pomóc nam zrozumieć głoszoną naukę. Mogliśmy doświadczyć jego wielkiej wiary i obecności Bożej miłości na drodze jego powołania. Zwieńczeniem rekolekcji była uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Suskiego na której bracia z kursu III przyjęli posługę lektoratu a bracia z kursu IV posługę akolitatu.
            Mamy nadzieje, że ten czas nie okaże się daremny, ale pomoże nam otwierać się na coraz to nowe łaski Boże.

kl. Dawid Gogolewski, kurs III

 
GALERIA ZDJĘĆ
Liturgia na dziś »
Zobacz »
© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS