Parafia

Świętego Andrzeja Apostoła w Toruniu

»   Drodzy Parafianie

Tutaj, na tym nowym toruńskim osiedlu, gdzie już mieszka wiele rodzin, zarówno młodych, jak i z dłuższym stażem, ale także osoby starsze i samotne, chciałbym stworzyć wspólnotę. Wspólnotę, której członkowie będą wzajemnie otwarci i zawsze będą mogli na siebie liczyć. Dlatego z wielką radością zapraszam Was do tworzenia naszej wspólnoty. Jej patronem będzie św. Andrzej Apostoł, który przyprowadził do Chrystusa swojego brata św. Piotra. Dlatego uroczyste rozpoczęcie działalności parafii nastąpi w dniu święta naszego patrona, 30 listopada 2016 roku. Będzie to nasz pierwszy odpust parafialny. Mszy św. przewodniczyć będzie ks. bp Andrzej Suski, a zostanie odprawiona w namiocie, przy głównej ulicy naszego osiedla, Łukasza Watzenrodego.

Moim ogromnym pragnieniem jako proboszcza jest wraz z Wami, kochani Parafianie, stworzyć prawdziwą wspólnotę otwartą na nauczanie i łaskę Pana Jezusa, ale także otwartą na drugiego człowieka, zwłaszcza potrzebującego na sposób duchowy jak i materialny. Chciałbym, aby świątynia, którą wybudujemy wspólnym wysiłkiem była naszym domem, miejscem modlitwy, spotkania drugiego, bliskiego mi człowieka.

Parafia to wspólnota, w której głoszone jest Słowo Boże i udzielane są sakramenty święte. Od początku będziemy sprawować Msze św., na razie w kaplicy w parafii Miłosierdzia Bożego przy ul. św. Faustyny, ale przy Bożej pomocy, jak najszybciej w naszej kaplicy i kościele, który wspólnie wybudujemy. Już teraz pragnę udzielać Wam sakramentów świętych: chrzcić Wasze dzieci, przygotowywać młodzież do bierzmowania, spowiadać jeśli tylko będzie takie Wasze pragnienie i błogosławić małżeństwa, ale także otoczyć opieka sakramentalną chorych, którzy są wśród nas. Trzeba nam w naszej parafii tworzyć małe wspólnoty dla dzieci, młodzieży, dorosłych i starszych.

Parafia to także wspólnota otwarta na działanie społeczne i charytatywne. Dlatego jak najszybciej chcemy przygotować pomieszczenia, które służyć będą jako świetlica dla dzieci i młodzieży, a także jako miejsce spotkań dla osób starszych i niepełnosprawnych. Jako proboszcz pragnę towarzyszyć Wam, odpowiadając na Wasze problemy i potrzeby, do czego zachęca duszpasterzy papież Franciszek.

Kochani Parafianie

Z całego serca pełnego zapału do pracy, zapraszam Was do w tworzenia naszej parafii. Będę na bieżąco i szczerze informować Was o wszelkich planach i ich realizacji w budowie naszego kościoła, a także o poczynaniach duszpasterskich i finansowych. Pragnę prosić o Waszą pomoc i dobrą radę. Już od dnia naszego odpustu św. Andrzeja Apostoła zapraszam na parafialną stronę internetową i na facebooka. W każdej sprawie zapraszam Was do biura parafialnego, które tymczasowo będzie znajdować się w wynajętym mieszkaniu przy ul. Ł. Watzenrodego 5b/16, a także do kaplicy po każdej Mszy św.

Kochani bardzo Was proszę o pomoc w rozwijaniu nowej wspólnoty parafialnej, a także w budowie kościoła. Proszę o Wasze wsparcie modlitewne i ofiary finansowe. Proszę Was o udział w niedzielnych i codziennych Mszach św. oraz o włączanie się w działalność grup parafialnych. Kochani Parafianie ze swojej strony pragnę Was zapewnić o mojej otwartości na każdego z Was, pragnę służyć naszej wspólnocie z całych sił i ogromnie wierzę, że z Bożym błogosławieństwem i Waszą pomocą już za kilka lat będziemy cieszyć się żywą i piękną wspólnotą parafialną, która będzie naszą wspólną radością.

Z pozdrowieniem i darem modlitwy
ks. Łukasz Skarżyński - proboszcz 

Życie Parafii

Budowa Kościoła

© 2016 Parafia pw. Św. Andrzeja Apostoła w Toruniu
© 2016 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies