Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Styczniowe czuwanie w seminarium

2018-02-01
W czwarty czwartek pierwszego miesiąca 2018 roku - 25 stycznia, miało miejsce czuwanie w kaplicy WSD, prowadzone przez kleryków naszego seminarium.
Na czas modlitewnego spotkania nasza dom formacyjny otwiera swoje gościnne progi, aby przyjąć wszystkich, którzy pragną spotkać się z żywym Chrystusem. Każdy czwarty czwartek miesiąca jest nie tylko czasem, kiedy nasza kaplica zapełnia się wiernymi z wszystkich stron diecezji, ale również jest to szczególny czas dla nas kleryków. Możemy wówczas wraz z innymi wiernymi wspólnie klęczeć przed majestatem Najwyższego Pana. Jest to dla nas czas spotkania nie tylko z Bogiem, ale też z drugim człowiekiem, który żyjąc w świecie, tak samo jak my pragnie bliskiej relacji z Chrystusem.
 

Czuwanie w tym miesiącu był naznaczone szczególną obecności ciszy, w której przemawia i działa Boży Duch. Prowadzący odpowiednio przygotowywali wszystkich obecnych do danego momentu spotkania z Chrystusem w ciszy. Każdy moment modlitewnego zatrzymania miał swoje konkretne zadanie. Mogliśmy tak jak młody Samuel skierować się do Boga i powiedzieć, że pragniemy Go słuchać, jako Jego słudzy. Prócz tego każdy obecny mógł podejść jak najbliżej Najświętszego Sakramentu i wyznać kim On jest dla niego. Po czym wszyscy, którzy pragnęli spotkać się z Chrystusem w Jego słowie mogli wziąć ze sobą fragment Pisma Świętego, który być może był skierowany właśnie do nich.

           
By
ł to szczególny czas spotkania z Chrystusem. Czas ten był naznaczony wyjątkowo intymnym momentem spotkania w ciszy. Kiedy na modlitwie obecny był sam Chrystus.kl. Tomasz Gutowski
GALERIA ZDJĘĆ
Liturgia na dziś »
Zobacz »
© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies