Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Seminarium - Moderatorzy

Rektor

ks. kan. prof. dr hab. Dariusz Zagórski

  • Data i miejsce urodzenia: 23.04.1972 roku w Iławie.
  • Parafia pochodzenia: Nawiedzenia NMP i św. Anny w Lubawie.
  • Święcenia prezbiteratu: 14.06.1997 roku w Toruniu.
  • Parafia po święceniach: św. Antoniego w Toruniu (1997-1998).
  • Okres urzędowania: Rektor od 1 lipca 2011 roku.
  • Godności kościelne: Kanonik honorowy Kapituły Katedralnej Toruńskiej (2012)

Wicerektor

ks. dr Paweł Rochman 

  • Data i miejsce urodzenia: 21.12.1980 roku w Toruniu.
  • Parafia pochodzenia: Matki Bożej Łaskawej w Toruniu. 
  • Święcenia prezbiteratu: 21.06.2008 roku w Toruniu.
  • Parafia po święceniach: Grębocin (2008-2009).
  • Okres urzędowania: Wicerektor od 1 września 2018 roku.

Dyrektor ekonomiczny

ks. dr Bogusław Michał Dygdała

  • Data i miejsce urodzenia: 26.06.1972 roku w Toruniu.
  • Święcenia prezbiteratu: 14.06.1997 roku w Toruniu.
  • Dyrektor Biblioteki Diecezjalnej w Toruniu od 01 lipca 2010 roku.
  • Dyrektor Centrum Dialogu w Toruniu od 22 maja 2018 roku.
  • Okres urzędowania:  Dyrektor ekonomiczny od 1 stycznia 2019 roku.

Ojciec duchowny

ks. dr Andrzej Kowalski

  • Data i miejsce urodzenia: 11.07.1978 roku w Grudziądzu.
  • Parafia pochodzenia: Podwyższenia Krzyża Świętego w Grudziądzu.
  • Święcenia prezbiteratu: 21.06.2003 roku w Toruniu.
  • Parafia po święceniach: Miłosierdzia Bożego i św. s. Faustyny Kowalskiej w Toruniu (2003-2006).
  • Okres urzędowania: Ojciec duchowny od 1 lipca 2012 roku.
Liturgia na dziś »
Zobacz »




© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies