Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Skrzynka intencji

Drogi Internauto, prześlij nam swoje intencje, w których chcesz abyśmy się modlili zawstawiennictwem naszego patrona bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego.

Adres email, na który należy przesyłać intencje: intencje@wsdtorun.pl​Zachęcamy do modlitewnej łączności z naszą wspólnotą poprzez codzienne odmawianie poniższej modlitwy:


Wszechmogący i miłosierny Boże, Ty nam dajesz pasterzy według serca swego, uzdalniając ichdo ofiarnej miłości na wzór Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza. Napełniony taką miłością,Ksiądz Stefan Wincenty Frelichowski uczestnik cierpień Chrystusowych, poniósł męczeńskąśmierć w służbie braciom, którzy doznali ogromu krzywd, bólu i opuszczenia. Idąc ciemnądoliną, zła się nie uląkł, lecz zło dobrem zwyciężał. Racz, Panie, za wstawiennictwemBłogosławionego Stefana Wincentego, udzielić mi łaski..................., o którą pokornie Cię proszę.Spraw również w swej dobroci, aby ten heroiczny świadek miłości pasterskiej rychło dostąpiłchwały Świętych. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

Modlitwa za Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu i o nowe powołania kapłańskie:


Panie Jezu, skieruj swoje wejrzenie na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu, gdzie wpobożności i wiedzy wzrastają przyszli kapłani Twojego Kościoła. Księdzu Biskupowi iprzełożonym seminarium daj, Panie, łaskę prawdziwej mądrości w wyborze kandydatów doposługi kapłańskiej oraz do wychowywania ich ze stanowczością i miłością w cnocie iwiedzy. Dzieciom i młodzieży udziel światła rozeznania, że ich powołanie i odpowiedź na niepochodzi całkowicie od Ciebie. Spraw, aby ochoczo podjęli wezwanie do pójścia za Tobą.
W rodzinach kleryków i dobroczyńców seminarium pomnóż Twoją laskę tak, żeby wielkośćpowołania kapłańskiego była należycie zrozumiana, doceniana i przyjęta przezwszystkich. Zawierzam całą wspólnotę Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu orazsprawę nowych, licznych i świętych powołań kapłańskich wstawiennictwu bł. StefanaWincentego Frelichowskiego, ufając, że nigdy nie zabraknie wiernych i gorliwych pracownikóww winnicy naszej diecezji. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. AmenInformacje o łaskach otrzymanych dzięki wstawiennictwu sługi Bozego ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego
można przesyłać na następujący adres:

Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu
pl. bł ks. W. Frelichowskiego 1
87-100 Toruń


Liturgia na dziś »
Kalendarz »
LIS
23
Czuwanie modlitewne ZAPRASZAMY!
WSD w Toruniu, 20:00
GRU
8
Konaniczne objęcie diecezji przez bpa Wiesława Śmigla
Bazylika katedralna w Toruniu, 17:00
GRU
10
Ingres bpa Wiesława Śmigla
Bazylika katedralna w Toruniu, 12:00
STY
25
Czuwanie modlitewne ZAPRASZAMY!
WSD w Toruniu, 20:00
MAR
22
Czuwanie modlitewne ZAPRASZAMY!
WSD w Toruniu, 20:00
Zobacz »


© 2016-2017 Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej
Redakcja Portalu

kl. Dawid Sugalski
tel. 785 099 074
email: redakcja@wsdtorun.pl
Informacja Prawna:
© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies