Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Wybory dziekana alumnów

2018-03-11
W niedzielę 4 marca br. nasza wspólnota seminaryjna tuż po kolacji zgromadziła się w sali kinowej na wyborach nowego dziekana alumnów.

             Funkcję tę sprawuje kleryk z IV roku, który obejmuje ją na cały rok. Do jego obowiązków należy reprezentowanie alumnów wspólnoty seminaryjnej oraz współpraca z moderatorami. Wieczór wyborczy rozpoczął się od przedstawienia planu wyborczego przez ustępującego dziekana kl. Michał Rarusa. Pierwszy głos zabrał ksiądz rektor Dariusz Zagórski oraz ks. wicerektor Leszek Stefański, którzy podziękowali ustępującemu dziekanowi za owocną współpracę. Po nich przemówił dziekan Michał Rarus, który złożył podziękowania księżom moderatorom, a także braciom, którzy pełnili różnorakie funkcje. Następnie odczytany został poczet dziekanów naszego seminarium. Kolejnym punktem programu było przedstawienie kandydatów na dziekana. Byli nimi klerycy kursu IV, który liczy 8 osób. Kulminacyjnym momentem spotkania było tajne głosowanie i liczenie głosów przez komisję wyborczą, złożoną z moderatorów seminarium, czyli ks. Rektora, ks. Wicerektora oraz Ojca Duchownego - ks. Andrzeja Kowalskiego. Nowym dziekanem alumnów WSD w Toruniu, został kl. Przemysław Witkowski, pochodzący z parafii pw. Świętego Walentego w Łążynie. Nowy dziekan w swoim wystąpieniu podziękował za zaufanie i obiecał sumiennie wypełniać swoje obowiązki.
            Wieczór wyborczy zakończył się przekazaniem symbolu funkcji dziekańskiej, czyli dzwonka, nowemu dziekanowi oraz modlitwę poprowadzoną przez ks. Rektora.
 
kl. Michał Kowałkowski, kurs III
GALERIA ZDJĘĆ
Liturgia na dziś »
Zobacz »
© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies