Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Dzień skupienia z najmłodszym proboszczem naszej diecezji

2018-06-14
Jezus jest jak trener, który czasem wymaga ponad nasze siły, wychowuje nas do odpowiedzialności za siebie i za cały Kościół.
Dzień skupienia w czerwcu, odbył się na sam początek owego miesiąca, tj. 1.06.2018 - w piątek. Poprowadził go dla nas najmłodszy proboszcz naszej diecezji, kapłan z dziesięcioletnim stażem, ale za to bardzo bogatym w swym doświadczeniu – ks. Łukasz Skarżyński.
            Głoszone konferencje opierał głównie na swojej historii powołania, które nieustannie się realizuje, wypełnia i dąży do kapłaństwa Chrystusowego. Jak wspominał w jednej ze swoich konferencji, Jezus  jest jak trener, który czasem wymaga ponad nasze siły, wychowuje nas do odpowiedzialności za siebie i za cały Kościół. Wszystko po to, by nie popaść w paraliż, gdy przyjdzie nam przyjąć jakąś nieoczekiwaną funkcję do sprawowania. Mówił o swoich projektach, które rozpoczęły się już w seminarium. Gdy był diakonem, wyobrażał sobie swoje działanie na jednej z parafii, do której myślał że trafi. Kilka lat później, gdy czekała go kolejna zmiana, Pan Bóg dał mu nieoczekiwaną misję bycia odpowiedzialnym za przygotowanie naszej diecezji do Światowych Dni Młodzieży.
            Na przykładzie swojej drogi pokazał nam, że w kapłaństwie nie da się niczego w pełni zaplanować i trzeba być przygotowanym na wszystko. Dzień skupienia to dla nas okazja, by spojrzeć na siebie z dystansu. Zatrzymać się w codziennym działaniu i ocenić swoje położenie na drodze ku Chrystusowemu kapłaństwu. Ten dzień na pewno temu służył i był pomocą w rozeznawaniu swojego powołania.


kl. Mateusz Bratkowski, kurs III

 
GALERIA ZDJĘĆ
Liturgia na dziś »
Kalendarz »
LIP
18-21
Diecezjalne Dni Mlodzieży
Hartowiec
LIP
18-30
Toruń
Kaplica seminaryjna, godz. 20:00
SIE
4
Rozpoczęcie Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę
Toruń - Katedra, godz. 6:00
WRZ
5
Rocznica poświęcenia Katedry
Toruń - Katedra, godz. 18:00
PAŹ
20
Admissio
Toruń - Katedra, godz. 9:00
Zobacz »


© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies