Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Ruszyły czuwania modlitewne "CCC". Relacja pierwszego z nich

2018-10-27
25 października br. w naszej kaplicy, po raz pierwszy w tym roku akademickim, odbyło się czuwanie modlitewne, w którym udział wzięli nie tylko klerycy, ale również osoby spoza seminarium.
Tradycją jest, że w każdy czwarty czwartek miesiąca nasza kaplica pw. bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego gromadzi osoby z całej diecezji, które pragną modlić się wraz z toruńskimi seminarzystami. Czas ten jest zawsze przepełniony obecnością Ducha Świętego.
            Jak wiemy, październik jest szczególnie związany z osobą Matki Boskiej, dlatego też i nasze spotkanie miało charakter Maryjny. Przed obecnym Jezusem Chrystusem, ukrytym pod postacią Chleba Eucharystycznego w monstrancji, przyzywaliśmy Ducha Świętego, aby pomógł nam zgłębiać rolę Maryi w Bożym planie zbawienia. Wsłuchaliśmy się w rozważania, dzięki którym głębiej zrozumieliśmy scenę Zwiastowania oraz rolę Maryi jako współodkupicielkę i Matkę Kościoła. Pomiędzy rozważaniami była śpiewana pieśń „Pokorna Służebnico Pana”, dzięki której w pogłębiony sposób rozważaliśmy służebną rolę Maryi. Głównym punktem naszego spotkania były Nieszpory o Najświętszej Maryi Pannie. Zwieńczeniem naszego spotkania było błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem oraz odśpiewanie Apelu Maryjnego.
            Przy wyjściu z kaplicy wszyscy uczestnicy spotkania modlitewnego otrzymali fragmenty Pisma Świętego. Fragmenty te miały skłonić do bezpośredniego działania wobec bliźniego, bądź do przemyśleń nad swoją wiarą.
            Czas ten był szczególny, ponieważ nie brakowało chwil ciszy, w których można było odczuć obecność Jezusa pośród nas w duchowych natchnieniach. 

Kl. Maciej Kozłowski, rok II
GALERIA ZDJĘĆ
Liturgia na dziś »
Kalendarz »
STY
28
Czwarty Czwartek Czuwanie
Kaplica seminaryjna, godz. 20:00
LUT
25
Czwarty Czwartek Czuwanie
Kaplica seminaryjna, godz. 20:00
KWI
22
Czwarty Czwartek Czuwanie
Kaplica seminaryjna, godz. 20:00
MAJ
27
Czwarty Czwartek Czuwanie
Kaplica seminaryjna, godz. 20:00
Zobacz »


© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies