Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Razem z Wami modliliśmy się śpiewając Akatyst ku czci Bogarodzicy. Piękne czuwanie, pełne życia Maryi.

2019-02-01
W przedostatni czwartek stycznia - 24.01 - w kaplicy seminaryjnej odbyło się czuwanie modlitewne, prowadzone przez kleryków WSD w Toruniu, które wpisało się już w comiesięczny kalendarz naszego domu, ale również diecezji. Na czuwanie przybyły osoby nie tylko z Torunia, ale także z innych regionów naszej diecezji.
Styczniowe CCC zostało w sposób szczególny poświęcony Maryi, Bożej Rodzicielce. Naszą modlitwą był wspólnie odśpiewany Akatyst ku czci Bogurodzicy. Modlitwie przewodniczył diakon, którą w czasie śpiewu, w odpowiednich momentach, okadzał ikonę Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która była ustawiona w punkcie centralnym kaplicy. Śpiew animowany był przez kilkuosobowy chór, rozpoczynający poszczególne części, a następnie do modlitwy włączali się wszyscy zgromadzeni. Był to piękny hymn ku czci Maryi, która stała się narzędziem Boga, przez którego została uświęcona i ustrzeżona od jakiegokolwiek grzechu. Dodatkowo nasze czuwanie wpisało się w tydzień modlitw o jedność chrześcijan, trwający wówczas w Kościele, gdyż Akatyst ku czci Bogurodzicy jest zaczerpnięty z liturgii Kościoła wschodniego.
                Był to czas niesamowitego spotkania z tajemnicą i obecnością Boga w pięknie liturgii i wzniosłej modlitwie, opiewającej dokonania Boga w historii zbawienia i życiu Maryi. Następne spotkanie modlitewne w naszej seminaryjnej kaplicy będzie miało miejsce 28 lutego.

kl. Tomasz Gutowski, kurs III

 
GALERIA ZDJĘĆ
Liturgia na dziś »
Kalendarz »
LIP
18-21
Diecezjalne Dni Mlodzieży
Hartowiec
LIP
18-30
Toruń
Kaplica seminaryjna, godz. 20:00
SIE
4
Rozpoczęcie Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę
Toruń - Katedra, godz. 6:00
WRZ
5
Rocznica poświęcenia Katedry
Toruń - Katedra, godz. 18:00
PAŹ
20
Admissio
Toruń - Katedra, godz. 9:00
Zobacz »


© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies