Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Dzieło Nowego Tysiąclecia

2019-07-29
Foto.: Ewa Jankowska
19 lipca 2019 roku w toruńskiej katedrze Świętych Janów miała miejsca uroczysta Msza Święta inaugurująca obóz integracyjno-formacyjny dla stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W tym roku obóz odbywa się pod hasłem: „Toruń miastem aniołów”.
W uroczystości brali czynnie udział klerycy naszego toruńskiego seminarium. Biskup Wiesław Śmigiel w swojej homilii podkreślał, że Kościół potrzebuje ludzi młodych. Ludzi z młodym spojrzeniem, którzy bez reszty będą oddani Ewangelii Jezusa Chrystusa. Ordynariusz diecezji toruńskiej poprzez nawiązanie do różnych tytułów nadawanych Toruniowi: Miasto Aniołów, Miasto Dialogu, Miasto Nauki czy Miasto Młodych ukazał, że to wszystko wpisuje się w przeżywany przez stypendystów czas, który jest okazją do zdobywania wiedzy, czy okazywania sobie wzajemnie miłości.
        
Na zakończenie Eucharystii wszystkich stypendystów przywitał Prezydent Torunia Michał Zalewski, który w swoim przemówieniu powiedział, że jest to czas wyjątkowy dla Torunia, ponieważ do miasta przyleciało ponad 1000 aniołów. Po zakończonej Eucharystii wszyscy udali się na Rynek Staromiejski, gdzie zrobiono wspólne zdjęcie.

        
W organizację obozu włączyły się władze województwa i miasta, diecezja toruńska oraz toruńskie uczelnie. Dla uczestników organizatorzy przygotowali bardzo bogaty program. Obóz potrwa do 30 lipca. Fundacja jest żywym pomnikiem Jana Pawła II. W pracę organizacji zaangażowanych jest wiele osób duchownych i świeckich. Koordynatorem diecezjalnym jest ksiądz Leszek Stefański.


Michał Kłosowski, kurs II

Galeria zdjęć : 
 https://diecezja-torun.pl/galeria/1098/40527

 
Liturgia na dziś »
Zobacz »


© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies