Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Inauguracja roku akademickiego

2019-10-15
Uroczystą Mszą Świętą pod przewodnictwem księdza biskupa Wiesława Śmigla rozpoczęliśmy inaugurację nowego roku akademickiego 2019/2020 na wydziale teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Odbyła się ona 10 października. Ksiądz Biskup w homilii zauważył, w odniesieniu do czytań, ogromną wartość prośby w modlitwie. Zachęcał, aby nie ustawać w modlitwach, prosić, kołatać i szukać Boga wszędzie tam, gdzie daje się odnaleźć. „Bóg nie zawsze spełnia nasze prośby, ale jeśli nie spełnia tych próśb to nie dlatego, że nas nie wysłuchuje, ale dlatego że chce naszego dobra” – mówił. Przypomniał także, że inauguracja jest powierzeniem całej swoje pracy naukowej i dydaktycznej Bogu, a nauka i systematyczna praca są podstawą studiów. Mszę Świętą koncelebrowali między innymi ks. bp Andrzej Suski, ks. bp Arkadiusz Okroj – biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej, a także rektorzy Wyższych Seminariów Duchownych diecezji toruńskiej, pelplińskiej oraz włocławskiej.

Po zakończonej Mszy Świętej studenci I roku  przystąpili do uroczystego ślubowania i immatrykulacji, a ks. prof. Mauro Mantovani, rektor Università Pontificia Salesiana w Rzymie, wygłosił wykład inauguracyjny pt. „Wyzwanie edukacyjne: jakie zadanie dla uniwersytetu?”.
Całą uroczystość uświetnił chór „Portamus Gaudium”, który wykonał między innymi hymn „Gaude Matter Polonia”.


Bartosz Surma, kurs II
 
GALERIA ZDJĘĆ
Liturgia na dziś »
Zobacz »


© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies