Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Kurs Nowe Życie

2019-11-22
Foto.: Wspólnota Pieśń Nowa SNE Toruń
W dniach 15-17.11.2019r., klerycy z I roku Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu uczestniczyli w kursie ewangelizacyjnym „Nowe Życie”. Kurs został przeprowadzony przez zespół Szkoły Nowej Ewangelizacji w Toruniu, z udziałem dyrektora szkoły ks. Andrzeja Kowalskiego.
Dzięki życzliwości księdza kanonika Zdzisława Syldatka kurs odbył się na terenie parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Toruniu. Odpowiedzialnym ze kurs za strony parafii był dk. Dawid Sugalski. Podczas kursu mogliśmy doświadczyć spotkania z żywym Bogiem. Program kursu obejmował wiele ciekawych i bardzo praktycznych nauczań wypełnionych świadectwami osób, które doświadczyły prawdziwej miłości Jezusa. Moderatorzy kursu zaprezentowali wiele wizualnych przykładów, które ukazały nam najważniejsze prawdy życia duchowego. Najważniejszym i centralnym punktem w cyklu spotkań, którego nie mogło zabraknąć, była Eucharystia.

Podczas dwóch dni wielu uczestników kursu nawiązało lub odnowiło swoją osobistą wieź z Bogiem. Mogliśmy doświadczyć tego, że wszyscy jesteśmy kochani przez Stwórcę, Ojca pełnego dobroci i miłości, co jest najcenniejsze w życiu każdego człowieka. Na zakończenie kursu każdy z uczestników mógł podzielić się swoimi przeżyciami oraz opowiedzieć czego doświadczył podczas kursu „Nowe życie”.

Mateusz Kinski, rok I
Liturgia na dziś »
Zobacz »


© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies