Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Dzień Patronalny

2021-03-18
13 marca bieżącego roku w naszym toruńskim seminarium obchodziliśmy Dzień patronalny błogosławionego Stefana Wincentego Frelichowskiego.
Z tej okazji zaszczycił nas swoją obecnością diamentowy jubilat ksiądz prałat Stanisław Kardasz. Ksiądz Kardasz obecnie jest rezydentem w parafii pw. Matki Bożej Zwycięskiej i Świętego Jerzego w Toruniu.

Podczas uroczystej Mszy świętej ksiądz prałat w wygłoszonej homilii przybliżył nam czasy powojennej Polski, które przeżył. Opisywał jak nie łatwo było być wtedy klerykiem, a później kapłanem. Zwrócił uwagę na różnicę działania seminarium kiedyś i dziś. Opowiadał nam o swojej pasji jaką było zdobywanie szczytów górskich. Na pamiątkę oraz dowód swoich dokonań podarował nam książkę Zbigniewa Branacha pt. „Czym się Panu odpłacę… Ksiądz Kardasz jakiego nie znacie”.


Po błogosławieństwie odmówiliśmy litanie do bł. Stefana Wincentego. Następnie podziękowaliśmy naszym spowiednikom za dar ich obecności w naszej formacji. Na zakończenie spożyliśmy wspólny uroczysty obiad.

Mateusz Witos, kurs II

 
Liturgia na dziś »
Zobacz »
© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies