Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Ekstremalna Droga Krzyżowa

2021-04-15
Niektórzy z naszych braci postanowili wziąć udział w tegorocznej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej.
Warto żyć ekstremalnie!
Podejmowanie wyzwań, wytrwałe zdążanie do wyznaczonego celu, pokora, doświadczenie własnej słabości i ogromnej mocy Pana Boga, to wszystko czekało naszych braci z seminarium na trasie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, w którą wyruszyli w nocy z 26 na 27 marca. Trasa liczyła 44km i wiodła z kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Chełmnie do parafii pw. św. Andrzeja w Toruniu na osiedlu Jar. Ośmiu kleryków naszego seminarium podjęło się tego ekstremalnego wyzwania i wyruszyli w Drogę Krzyżową razem z Panem Jezusem.
Opisują to przeżycie w kilku słowach: „można powiedzieć, że było to doświadczenie niewystarczalności własnych sił, pokory i wspólnoty, bo tam gdzie sami nie dawaliśmy rady tam zawsze stał brat z seminarium z wyciągniętą do pomocy ręką”.
W takich chwilach można się przekonać jak wiele zawdzięczmy Bogu i jak wielka jest Jego miłość do nas, skoro On sam wyruszył w drogę na Golgotę, aby dać nam nowe życie już na zawsze w Jego obecności.
W życiu nie możemy bać się wyzwań i perspektywy podjęcia trudu i wysiłku. Nie bójmy się tego do czego wzywa nas Pan Bóg, bo On zawsze daje nam potrzebne siły do przejścia nawet najtrudniejszej drogi.

Karol Brzozowski, kurs IV
 
GALERIA ZDJĘĆ
Liturgia na dziś »
Zobacz »


© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies