Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

»   Diecezjalne Dni Młodzieży

2022-12-03
W niedzielę 20 listopada obchodziliśmy uroczystość Chrystusa Króla. Jest to też dzień patronalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
20 listopada, tak jak co roku, uczestniczyliśmy w diecezjalny spotkaniu młodych w kościele świętego Józefa w Toruniu, które połączone było jednocześnie z trzecią częścią Diecezjalny Dni Młodzieży. Na to spotkanie zgromadziła się młodzież z całej diecezji wraz ze swoimi duszpasterzami.
Na rozpoczęcie została odprawiona uroczysta msza św. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Biskupa Wiesława Śmigla w asyście licznie zgromadzonych prezbiterów, na której nie zabrakło również licznie zgromadzonej młodzieży. W trakcie mszy świętej miało miejsce zaprzysiężenie nowych, czterech członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Po zakończonej mszy świętej udaliśmy się do salki duszpasterstwa pod kościołem św. Józefa, gdzie mogliśmy wysłuchać świadectw dwóch misjonarzy ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia. Młodzież mogła usłyszeć m.in. o tym, że ewangelizacja nie polega na stosowaniu wygórowanych środków przekazu, ale na świadectwie własnego życia, które to inspiruje innych do pójścia za Bogiem. Podczas tego spotkania miała miejsce również integracja zgromadzonych przy poczęstunku i wspólnych zabawach prowadzonych przez członków wspólnoty.
Na zakończenie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której kapłani zostali poproszeni o modlitwę wstawienniczą nad tymi, którzy tego pragnęli. Czas adoracji był czasem, gdzie każdy mógł na chwilę się zatrzymać i kontemplować Jezusa, ukrytego w pod postacią chleba. Przy wspólnym śpiewie wszyscy zgromadzeni wielbili Boga za wszystko, co zdziałał w ich życiu, za liczne dary i łaski, jakimi zostaliśmy obdarowani przez Niego.

kl. Jakub Szynkarewicz, rok III
GALERIA ZDJĘĆ
Liturgia na dziś »
Zobacz »


© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies