Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej

im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

„Jezus i przyjaciele z Betanii. Lectio Divina z Marią, Martą i Łazarzem”.

Już od paru lat kurs III wraz z ojcem duchownym wyjeżdża do Krakowa na rekolekcje Lectio Divina. Lectio Divina to forma modlitwy, która polega na pogłębionej lekturze tekstu Pisma Świętego.
Swoją prostotą i determinacją w dążeniu do świętości błogosławieni i święci, których poznaliśmy pokazali nam przykład, godny do naśladowania. Jest to także zachęta dla nas, abyśmy potrafili w małych rzeczach dostrzegać wielkość.
Dzień skupienia rozpoczęliśmy w piątkowy wieczór, 9 listopada, spotkaniem w sali multimedialnej z panem Wiesławem Grabowskim. Zostaliśmy wprowadzeni w temat rozważań: „,Od zera do bohatera czyli przełamywanie siebie – historia Gedeona”.
25 października br. w naszej kaplicy, po raz pierwszy w tym roku akademickim, odbyło się czuwanie modlitewne, w którym udział wzięli nie tylko klerycy, ale również osoby spoza seminarium.
Kolejna edycja jesiennych „Dni seminaryjnych” odbyła się w tym roku w dniach 19 – 21 października. Przyjechało do nas dwudziestu pięciu chłopaków z różnych miejscowości naszej diecezji.
W niedzielę misyjną, 21 października br. wspólnota seminaryjna zebrała się w Katedrze Świętych Janów na Mszy św., celebrowanej przez biskupa seniora Andrzeja Suskiego, podczas której ośmiu braci z kursu V wyraziło swoją gotowość do przyjęcia święceń.
Polecamy »
Liturgia na dziś »
Zobacz »
© 2016-2017 Wykonanie Marcin Koźliński / Toruń / SYSPiR CMS
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies